بازار بادام ایران
خانه / بادام درختی / صادرات بادام به ترکیه و اروپا

صادرات بادام به ترکیه و اروپا

صادرات بادام به ترکیه و اروپا09120774128

پنجمین شریک تجاری خوب ایران ، کشور ترکیه است که از دیرباز روابط تجاری خوبی را با همسایگان خود داشته است. از طرفی هم ایران پنجمین تولید کننده بادام در جهان است و ما در صددیم میزان فروش و صادرات بادام به اروپا از ایران را افزایش دهیم.

تولید و صادرات بادام درختی ایران

میزان تولید بادام در جهان دو میلیون و ۱۱۳ هزار تن در سال است که سهم ایران از این میزان حدود ۲۰۰ هزار تن براورد می شود. بزرگترین تولید کنندگان بادام در جهان به ترتیب عبارتند از :

 • آمریکا
 • اسپانیا
 • سوریه
 • ایتالیا
 • و ایران

به گزارش ایسنا سطح باغات بادام آبی و دیم در کشور بیش از ۲۰۰ هزار هکتار است که ۸ درصد سطح زیر کشت بادام جهان را تشکیل می‌دهد.
وزارت جهاد کشاورزی میزان تولید بادام در سال گذشته را ۲۰۰ هزار تن اعلام کرد که استان‌های زیر بیشترین برداشت بادام در کشور را دارند :

 • چهارمحال و بختیاری
 • خراسان شمالی، رضوی و جنوبی
 • فارس
 • آذربایجان شرقی
 • کرمان
 • مرکزی
 • زنجان
بیشترین تولید بادام در کشور متعلق به استان چهارمحال و بختیاری با ۲۴ هزار تن تولید ۲۰ درصد تولید بادام ایرانی است. ۶۵ درصد از محصول بادام تولیدی استان را بادام مامایی صادراتی تشکیل می دهد.

صادرات بادام به ترکیه و اروپا ۰۹۱۲۰۷۷۴۱۲۸

عمده ترین مشکل صادرات بادام :

 • ۱. عملکرد پایین این محصول نسبت به دیگر کشورهای جهان
 • ۲. نبود سیستم برداشت مکانیزه : که منجر به کاهش ارزش اقتصادی و افزایش ضایعات آن می‌شود.
 • ۳. صادرات خام و فله‌ای بادام : فقدان صنایع تبدیلی محصولات باغی مانند بادام باعث شده که این محصولات به صورت خام و فله بدون فراوری صادر و درآمد اقتصادی از آنها به شدت پایین بیاید و تولیدکنندگان اصلی بادام کمترین سود را ببرند.
برای جلوگیری از صادرات محصول خام بادام استان چهارمحال و دیگر استان ها باید صنایع تبدیلی و شهرک بادام در استان راه اندازی شود.

صادرات بادام به ترکیه

کشور ترکیه از کشورهای پیشرو در تجارت در منطقه است. این کشور ششمین بازار صادرات ایران و چهارمین مبدا واردات ایران محسوب می شود. ایران یکی از بیشترین حجم های تجارت خود را با این همسایه شمالی خود داشته است. بنابراین امکان صادرات بادام درختی ایران به ترکیه وجود دارد.
ترکیه در سال ۱۹۹۶ قوانین گمرکی اتحادیه اروپا را پذیرفت و فصل جدیدی در مراودات تجاری خود رقم زد. بر اساس آمارها محصولات کشاورزی و دامی چهارمین گروه صادراتی ایران به ترکیه است. پس برای صادرات بادام به ترکیه و به تبع آن به اروپا می توان برنامه ریزی کرد و به میزان قابل توجهی صادرات بادام ایران به اروپا را افزایش داد.

صادرات بادام به ترکیه و اروپا ۰۹۱۲۰۷۷۴۱۲۸

عمده ترین مشکل صادرات ایران و ترکیه :
آمارها نشان می دهد ایران در تجارت با ترکیه بیشتر یک کشور خام فروش است و کالاهای صنعتی قسمت ناچیز از صادرات ایران به ترکیه را شامل می شود.

پس باید در کنار افزایش صادرات بادام حتما در فراوری بادام نیز جلوتر رویم و ارزش افزوده بیشتری را نصیب خود کنیم.
حجم دلاری تجارت ترکیه و ایران در سال ۲۰۰۹ برابر با ۵٫۷ میلیارد دلار، در سال ۲۰۱۲ برابر ۱۶ میلیارد دلار و در سال ۲۰۱۴ نیز ۱۸ میلیارد دلار بوده که بیانگر تجارت روزافزون ایران با ترکیه است .
البته برای صادرات بادام به ترکیه لازم است که تجار و بازرگانان ایرانی اقتصاد ترکیه را خوب بررسی کنند چون قیمت های بازار این کشور واقعی نیست و نمی توان قیمت های رایج بازار ترکیه را ملاک قرار داد .

صادرات بادام ایران به اروپا

حجم صادرات بادام ایران به اروپا باید افزایش یابد. ما در شرکت زرین بادام مصمم به افزایش فروش و صادرات بادام به اقصی نقاط جهان هستیم.
حجم مبادلات تجاری ایران با ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا تنها ۱۲ درصد است. اما حجم تجارت خارجی ایران با شرکای دیگر بسیار چشمگیرتر است . این حجم ها عبارتند از :

 • چین ۲۲ درصد (۲۲٫۲ میلیارد دلار)
 • امارات ۱۶٫۶ درصد (۱۶٫۸ میلیارد دلار)
 • کره جنوبی هشت درصد (بیش از ۸ میلیارد دلار)
 • ترکیه ۷٫۱۱ درصد (۷٫۲ میلیارد دلار)

صادرات بادام به ترکیه و اروپا ۰۹۱۲۰۷۷۴۱۲۸

پس از طرفی باید شرکای تجاری دیگر را حفظ کرد و از سویی با حفظ مواضع به افزایش حجم تجارت با اروپا اندیشید.

صادرات بادام هندی به ترکیه و اروپا از هند

بادام هندی در سراسر جهان خواهان دارد. تمرکز ما در شرکت زرین بادام روی فروش و صادرات بادام درختی است اما به مرور و با افزایش مبادلات تجاری خود با تجار کشورهای مختلف در صادرات بادام زمینی از ایران و صادرات بادام هندی از هند به اروپا و سایر کشورهای دیکر نیز فعالیت داریم.

صادرات بادام به ترکیه و اروپا ۰۹۱۲۰۷۷۴۱۲۸
بادام هندی در سایزها و کیفیت های مختلفی در جنوب غربی هند تولید می شود. هند بزرگترین تولید کننده این نوع بادام است و ما نیز با حضور در بازار بادام هند این توانمندی را کسب کرده ایم که بادام هندی را مستقیما توسط تامین کننده اصلی به مقاصد تجاری خود در سایر نقاط جهان صادر نماییم.

شما می توانید جهت صادرات بادام به ترکیه ، صادرات بادام درختی ، زمینی و هندی به هر جای دنیا با ما تماس بگیرید.
*جهت خرید ، فروش و صادرات این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید*:
شرکت زرین
مدیرفروش: 09120998358
تلفن شرکت: 02128427476
فکس: 02128427476
آدرس اینستاگرام: @zarinbadam
آدرس سایت: www.zarinmaghz.com
ایمیل: zarincomp@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش بادام مامایی با پوست ۰۹۱۲۰۷۷۴۱۲۸

فروش بادام مامایی با پوست با کیفیت عالی و قیمت مناسب

مسلما یکی از بهترین بادام های ارزآور ایران بادام مامایی است . به این خاطر …

دیدگاهتان را بنویسید

تماس بگیرید
error: Content is protected !!
اینستاگرام واتساپ ایمیل