بازار بادام ایران
خانه / انواع بادام / قیمت بادام مامایی در بازار

قیمت بادام مامایی در بازار

تاجران و گروهای تجاری مختلفی که به عنوان مرکز اصلی تولید ،فروش و صادرات بادام مامایی فعالیت دارند . با پرداختن به هریک از فرایندهای تجاری بادام مامایی ،نقش قابل توجهی را در ارتقایی جایگاه این محصول ،معرفی ان به کشورهای مختلف ،و عرضه ان در بازار های داخلی ایفا می کنند .

بادام مامایی

در این مقاله سعی شده است که به تمامی فرایند های تجاری بادام مامایی و فراز نشیب های ان در هر مرحله پرداخته شود
شرکت زرین مغز را می توان یکی از مراکز اصلی تولید ، فروش و صادرات بادام مامایی دانست که در تمام فرایندهای تجاری این محصول فعالیت میکند .

چگونگی تولید بادام مامایی با کیفیت

تولید از مهمترین مولفه های تجارت می باشد .اشنایی با چگونگی تولید بادام مامایی سبب توجه بیشتر در تولید و بررسی بهتر نقاط ضعف و قوت و ایجاد شرایط بهتر برای تولید می شود . بادام مامایی پس از کاشته شدن و طی کردن فرایند های رویش بعد از گذار چند ماهه اماده برداشت می شود .

اما نکته قابل مهم در حصول تولید بادام مامایی ،برداشت یک محصول با کیفیت می باشد . اگر تولید کنندگان بادام مامایی محصول با کیفیتی در اختیار نداشته باشند . در تولید و عرضه ان نتیجه قابل قبولی حاصل نمی کنند .

تولید کننده بادام مامایی باکیفیت باید با علوم کشاورزی نوین اشنایی داشته باشند . پیشرفت علم در سالهای اخیر تاثیر زیادی را در کشاورزی و ارتقای ان ایجاد کرده و باغداران بادام مامایی نیز باید با بهره گیری از علم نوین کشاورزی در ارائه این محصول به تولیید کنندگان بادام مامایی، در این فراینذ نقش اثر گذاری داشته باشند .

کشاورزان باید برای افزایش سطح کشت این محصول و افزایش تولید بادام مامایی راه مقابله با سرما زدگی را بدانند . از انجایی که نهال بادام مامایی نسبت به سرما اسیب پذیر است ، دانستن این موضوع می تواند از کاهش تولید بادام مامایی جلوگیری کنند .

از گامهای موثر دیگر استفاده از کودهای مناسب و دفع افت به موقع باغات بادام مامایی ،استفاده از روش های هرس و ابیاری نوین در هنگام کم ابی می باشد .
اصلاح نهال و کاشت بادام با نهال اصلاح شده نیز می تواند سبب افزایش تولید بادام مامایی گردد .

در چند سال اخیر با بهرگیری از کشاورزی نوین باغداران توانستند پس از برداشت بادام مامایی،پوسته سبز اولیه ان جدا می گردد .سپس پوسته سنگی بادام مامایی برای جدا شدن وارد دستگاه سورتینگ می شود . در هنگام سورتینگ کردن بادام و جدا سازی پوست بادام مامایی ممکن است مغز ان نیز شکسته شود .

به مغز شکسته بادام مامایی ،لپه نیز می گویند که از لپه بادام مامایی در تولید انواع خوراکی ومصارف خام استفاده می گردد. فرایند شکستن پوست بادام توسط تولیید کنندگان بادام مامایی صورت می گیرد . این فرایند توسط دستگاهای بادام شکن که هر کدام از این دستگاها فرایند خاصی برای شکستن پوست بادام انجام میدهند .

مغز شکسته بادام مامایی

پوست بادام مامایی نیز خواص های تجاری خود را دارد .و از ان در تولیدات محصولات مختلف در تجارت استفاده می گردد .به عنوان مثال از پوست بادام در تولید انواع کودهای گیاهی و ساخت وسایل چوبی و تولید چسب استفاده می گردد .

همین موضوع سبب شده تا در تولید بادام مامایی دقت زیادی صورت گیرد .پس از سورتینگ کردن بادام مامایی ،مغز این محصول برای تولید و استفاده اماده می شود .تولیید کنندگان بادام مامایی عمدتا این محصول را به تفکیک و به شکل های مختلف به متقاضیان عرضه می کنند .عمده حاصل تولید بادام مامایی با مغز می باشد .زیرا میزان تقاضای این محصول و همچنین فراینده استفاده راحتر و سایر موارد دیگر سسب گشته تا پخش بادام مامایی با مغز باشد .

مراکز فعال در تولید بادام مامایی

اطلاع و دانستن از مراکز فعال در تولید بادام مامایی برای تاجران و متقاضیان بادام مامایی یک امر مهم است .زیرا تاجران و گروهای تجاری مختلف برای تهیه بادام مامایی با کیفیت به مرکز تولید بادام مامایی نیاز دارند .

در کشور ما ایران مراکز مختلفی در تولید بادام مامایی وجود دارد . اما عاملی که یک مرکز تولید بادام مامایی را به یک مرکز فعال تبدیل می کند . داشتن مولفه هایی است که در ادامه این محتوا به ان پرداخته می شود .
تولید کنندگان بادام مامایی نقش مهمی را در تجارت بادام ایفا می کنند و اولین زنجیزه تجاری در تجارت این محصول بشمار می ایند.

تولیید کنندگان بادام مامایی با ایجاد مراکزی در نزدیکی باغات بادام و ارتباط مستقیم با باغداران این محصول در تولید بادام مامایی فعالیت می کنند .این ارتباط مستقیم سبب می شود تا باغداران انگیزه بیشتری در کشت بادام مامایی داشته باشند .

بادام مامایی، اگر چه یک محصول با کیفیت بشمار می رود .اما هنوز یک محصول ناشناخته در بازار داخلی به شما می رود .و همین موضوع سبب شده تا میزان فروش ان در بازارهای بین المللی بیشتر از سود ان در بازار های داخل باشد .

عمده باغداران از فرایندهای تجاری و شیوه فروش بادام مامایی اطلاع ندارند . و همین موضوع در گذشته سبب رغبت کم باغداران در کشت بادام مامایی بود . اما امروزه تولید کنندگان فعال در تولید بادام مامایی با ایجاد ارتباط مستقیم با باغداران و ایجاد فضای مناسب برای تولید این محصول وایجاد مکان های برای عرضه ان به متقاضیان سبب افزایش رونق در تجارت بادام مامایی شده اند.

البته دولت نیز در چند سال اخیر با ایجاد محیا کردن بسترهای مناسب برای تولیید کنندگان و قرار دادن امتیازات مالی و همگام کردن بانک و مراکز مرتبط توانسته در تهسیل روند تولید بادام و حمایت از تولید کنندگان بادام مامایی نقش اثر گذاری را ایفا کند.

شرکت زرین مغز یکی از مراکز فعال در تولید بادام مامایی در کشور به شمار می رود و با ایجاد مرکزی در نزدیکی باغات بادام مامایی وایجاد ارتباط مستقیم ومستمر با باغداران و دانستن راهای عرضه و فروش بادام مامایی و تامین بادام مامایی برای تاجران و گروهای تجاری مختلف نقش قابل توجهی را در چند سال اخیر در تولید بادام مامایی مرغوب داشته است.

ایران رکوردار تولید بادام مامایی در دنیا

بدون شک ایران رکوردار تولید بادام مامایی در دنیا به حساب می اید . اقیلم و موقعیت جغرافیایی ایران سبب گشته تا بادام مامایی تنها در حاشیه زاینده رود کشت وراهی مراکز تولید شود .کشورهای مختلفی تلاش هایی را برای کشت این محصول انجام دادند . اما نتوانستند محصول مطلوبی را کشت کنند .
حتی نهال بادام مامایی به نقاط دیگر ایران برای کشت برده شد اما باز هم نتایج حاصل ،روند موفقیقت امیزی را با خود به همراه نداشت .

بادام مامایی تنها در حاشیه رود زاینده رود کشت می شود یکی از عواملی که باعث کشت بادام مامایی در این مکان شده است وجود املاح های مناسب و عناصر لازم در خاک این منطقه برای کشت و تولید بادام مامایی می باشد .
وجود تنها یک منطقه جغرافیایی برای کشت و تولید این محصول سبب شده تا بادام مامایی یک محصول خاص و پر متقاضای در کشورهای مختلف باشد .و همین عامل سبب شده تا بادام مامایی ارزش قیمتی بسیار بالاتری نسبت به سایر بادام های درختی داشته باشد .

کشور ایران تنها تولیید کننده بادام مامایی در دنیاست .و هیچ کشوری نتوانسته در تولید بادام مامایی فعالیت داشته باشد .از همین حیث دولت نیز توجه ویژه ای در تولید این محصول داشته است و بدنبال روش هایی مناسب برای افزایش سطح تولید سالیانه ان داشته است.

تولید عمده بادام مامایی در سال 69 صورت گرفت و رفته رفته به میزان تولید ان افزوده شد اگر چه در تولید و صادرات ان فراز ونشیب هایی بسیار وجود داشت اما رفته رفته مشکلات در حیطه تولید بادام مامایی کمتر شد اما هنوز مشکلاتی در کشت تولید و سایر فرایندهای تجاری ان وجود دارد.

محصول بادام با تولید ۲۴ هزار تن در سال معادل ۲۰ درصد بادام باکیفیت کشور است که در ۱۲ سال اخیر به طور متوالی بیشترین تولید بادام آبی کشور را به خود اختصاص داده است.
بادام یکی از خشکبار صادراتی مهم در ایران و سایر کشور‌های جهان است که به سبب اهمیت ارزش غذایی، دارویی و بهداشتی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

این موضوع سبب شده تا به واسطه صادراتی بودن محصول بادام، توجه به این کالا در برنامه‌ریزی‌های استان گنجانده شود و این فرصت خوبی را برای بهره‌گیری از مزیت نسبی چهارمحال و بختیاری از این موقعیت و تلاش برای تحقق توسعه‌یافتگی این استان فراهم کرده است.

همان طور که قبلا گفته شد عوامل مختلفی در افزایش تولید سالیانه بادام مامایی دخیل است . عواملی نظیر :

 • استفاده از کشاورزی مکانیزه ،
 • راههای مقابله با افت زدگی و سرما زدگی ،
 • اصلاح نهال بادام مامایی

،راهای تقویت خاک و استفاده از کودهای مناسب سبب کاهش حداقلی نهال های بادام و سبب افزایش تولید حداکثری می گردد .

در کنار این عوامل کمک های بلاعوض دولت به کشاورزان و ایجاد های راهای مناسب برای ارتباط بین تولید کنندگان با باغداران بادام از دیگر اقدمات موثر برای افزایش تولید بادام مامایی بوده است .

البته در کنار افت زدگی وسرما زدگی عوامل دیگری نظیر نوسانات قیمت ارز ،افزایش قیمت کودهای مناسب و همچنین کم ابی در سالهای اخیر و همچنین هزینه های مختلف برای تولیید کنندگان در تولید بادام، از عوامل مهم در فراز و نشیب تولید و اسیب زدن ان در تولید بادام مامایی بود.

بادام مامایی

بادام مامایی یک محصول بی رقیب در تجارت و صادرات بادام

بدون شک بادام مامایی یک محصول بی رقیب در تجارت بادام است . ویژگی های موجود در بادام مامایی سبب شده تا این نوع بادام ،اهمیت و توجه بیشتری نسبت به سایر بادام ها را دارا باشد .

بادام مامایی فاقد مغز تلخ بوده و همه خواص های تمام گروهای بادام درختی را به صورت یکجا در خود دارد.

علاوه براین ،شرایط جغرافیایی خاص این محصول و کاربردهای تجاری فراوان ان باعث شده تا بادام مامایی یک محصول پر متقاضی در کشورهای مختلفی باشد .

از بادام مامایی در تولید انواع مواد غذایی نظیر کیک ،انواع شکلات ،بیسکویت ،غذای کودک و انواع مشتقات بادام نظیر پودر وشیر بادام استفاده می شود .

نه تنها مغز بادام مامایی فواید تجاری زیادی دارد . بلکه در پوست بادام نیز در تهیه انواع مواد چوبی نظیر :فیبر، نئوپان ، انواع کامپوزیت ها و همچنین در تولید انواع چسب، تولید سوخت و تهیه انواع چوب مصنوعی نیز استفاده می گردد
دانستن مزیت های تجاری بادام مامایی می تواند تسریع بهتری در روندی تجاری بادام مامایی ،شناخت بهتر از بازارهای هدف ایجاد کند . ومسیر روشنتری را برای ارتباط بهتر بین گروهای تجاری مختلف نظیر : تولید کنندگان ،پخش وتامین کنندگان بادام مامایی و متقاضیان بادام ایجاد کند .

با داشتن خواص تجاری گوناگون ، این محصول باداشتن ویژگی های متمایز نسبت دیگر بادام های درختی ،به یک محصول بی رقیب در تجارت بادام درختی بدل گشته است .

گریدهای بادام مامایی

آشنایی با گریدهای مختلف بادام مامایی

بادام مامایی همانند دیگر گروهای بادام درختی دارای گرید های مختلفی می باشد .اشنایی با گریدهای مختلف بادام مامایی و نوع خرید و فروش هر کدام سبب تجارت بهتر در خرید وفروش بادام مامایی می شود .

بادام مامایی دارای هشت گرید می باشد که میزان تولید گریدهای درشت ان کمتر از گرید های ریز بوده ومیزان تقاضای ان بیشتر است .
اما معمولا تاجران تمام گریدهای را خرید وفروش می کنند و همچنین تولید کنندگان بادام مامایی تمام گرید ها را به بازار عرضه می کنند .زیرا تهیه چند گرید خاص امری امکان ناپذیر است و گاهی کشت و تولید گرید های درشت در سال بسیار کم می باشد.

گریدهای بادام مامایی شامل :

 • AAAAA : گرید 5 درشترین گرید ان است. و در هر 100 گرم ان 80 تا 85 عدد مغزبادام مامایی وجود دارد .
 • AAAA : در هر 100 گرم حدود 95 الی 90 عدد مغز بادام وجود دارد
 • AAA : در هر 100 گرم حدود 100 الی 105 عدد مغز بادام مامایی وجود دارد .
 • AA : در هر 100 گرم حدود 110 الی 115 عدد مغز بادام وجود دارد . : AA
 • A : در هر 100 گرم حدود 120 الی 125 عدد مغز بادام وجود دارد : A
 • ES : در هر 100 گرم حدود 130 الی 135 عدد مغز بادام مامایی وجود دارد .
 • Esb : در هر 100 گرم حدود 140 عدد الی 145 عدد مغز بادام مامایی وجود دارد
 • Mini : در هر 100 گرم حدود 150 الی 155 عدد مغز بادام مامایی وجود دارد .

هر کدام از این گریدها کاربردهای تجاری مخصوص به خود را دارند .از گرید های ریز تر معمولا در تولید انواع مواد خوراکی و مشتقات ان استفاده می گردد . معمولا گریدهای درشت برای مصارف خام خوراکی کاربرد دارد .

مراحل تولید بادام مامایی با کیفیت

دانستن مراحل تولید یک محصول سبب شناخت بهتر و ارتقای تجارت ان محصول می شود .دانستن مراحل تولید بادام مامایی با کیفیت سبب می شود تا شناخت بهتری از بادام مامایی کسب کنیم .و با داشتن محصول با کیفیت تر،تجارت سودمندتری را کسب کنیم .

اولین مرحله برای تولید بادام مامایی مرحله کاشت بادام است و می توان اصلی ترین مرحله تولید بادام مامایی دانست زیرا نداشتن محصول با کیفیت باعث می شود تا صادرکننده بادام مامایی نتواند محصول با کیفیتی صادرات کنند.

پس شناخت شیوه کاشت بادام و مراحل رویش تا برداشت،تولیید کنندگان را در جهت تولید بادام مامایی مرغوب تر سوق میدهد .که این موضوع به تولید بادام مامایی با کیفیت می انجامد.

اولین مرحله در کاشت بادام انتخاب مناسب ترین خاک و ارتفاع مناسب زمین برای رویش بذر بادام می باشد .همچنین انتخاب نهال مناسب و نهال های اصلاح شده و مقاوم تاثیر بهتری در برداشت بادام مامایی با کیفیت دارد .پس از انتخاب نهال مطمئن ،انتخاب کود مناسب و استفاده از مواد که در جهت تقویت خاک نظیر پوست بادام ،سبب رشد با کیفیت این محصول می شود .

برای این که درخت بادام مامایی رشد خوبی داشته باشد، باید فاصله گذاری بین نهال‌ها برای کاشت را به درستی انجام شود.  میزان فاصله مناسب و رعایت آن نقش زیادی در میزان باردهی درخت بادام مامایی خواهد داشت. فاصله کاشت موضوعی است که در رشد و آینده نهال نقشی حیاتی دارد؛ چرا که نهال پس از رشد به فضای بیشتری برای نورگیری نیاز دارد و در زیر زمین نیز ریشه نیاز به فضای کافی برای رشد دارد.

فاصله مناسب برای کاشت نهال در اراضی دارای شیب ملایم و مناطق بادگیر 3*3 متر و در زمین‌های بدون شیب و مسطح 4*4 متر پیشنهاد شده است.

عمر مفید درخت بادام مامایی بین ۲۰ تا ۳۰ سال است که گزینه اقتصادی سودمند می باشد.

جوانه بادامی که یک دوره زمستانی را طی می کند رشد مناسب تری نسبت به نهال های دگیر دارد .

پس از گذارندن دوره ۴ ساله ،بادام مامایی اماده برداشت می شود . باغداران با برداشت بادام به روش های سنتی و نوین ،بادام مامایی را با پوست به مراکز تولید تحویل می دهند .تولید کنندگان فعال ،بادام مامایی را وارد دستگاه های بادام شکن می کنند .

انتخاب نوع دستگاه تاثیر بهتری در میزان سرعت تولید می گذارد .تولیید کنندگان بادام مامایی باید بسته نوع حجم تولید از دستگاهای بادام شکن استفاده کننند .پس از مرحله جدا سازی پوست از مغز بادام ،مجددا بادام مامایی وارد دستگاه سورتینگ می شود تا مغز بادام به صورت کامل و یکدست برای عرضه اماده باشد .پس از مرحله سورتینگ ،مغز های بادام بر اساس گرید های مختلف به دست متقاضیان می رسد و مغز های خرد شده نیز که به ان لپه بادام می گویند اماده فروش لپه بادام مامایی به بازارهای هدف مناسب خود می شود.

قیمت مغز مامایی

مزیت های پخش بادام مامایی

شرکت هایی که علاوه بر تولید ،در پخش بادام مامایی فعالیت دارند .با مزیت های پخش بادام مامایی اشنایی کافی دارند . پخش بادام در کنار تولید این محصول سبب می شود تا تاجران و متقاضیان دیگر در گروهای تجاری مختلف بتوانند امکان خرید مستقیم بادام مامایی را داشته باشند که همین موضوع ایجاد اطمینان بیشتر متقاضیان به تولید کنندگان و پخش کنندگان بادام مامایی می شود .

ایجاد مراکز پخش بادام در نقاط مختلف کشور سبب ایجاد سرعت بیشتر در روند تجاری این محصول گردیده و امکان تجارت اسان تر و مطمئن تر را فراهم می کند . پخش این محصول به طور غیر مستقیم بر قیمت بادام مامایی تاثیر گذار است . زیرا امکان ارائه شدن این محصول به واسطه ها و دلالان جلوگیری به عمل می اورد و مانع از ایجاد شدن قیمت های زیاد می گردد .

پخش کننده بادام به گروها و مراکزی اطلاق می گردد که در کنار تولید فرایند پخش را فراهم می اورند . پخش کنندگانی که در فرایند تولید بادام فعالیت ندارند به عنوان عمده فروشان این محصول تلقی می گردند.

شرکت زرین علاوه بر تولید ، در فرایند پخش بادام مامایی فعالیت دارد و امکان تامین عمده این محصول را برای بازار های داخلی و مشتریان خارجی فراهم می اورد .

ثبات بازار فروش بادام به لطف مراکز اصلی پخش بادام مامایی در ایران

همان طور که در مطلب قبل بیان کردیم ثبات بازار بادام به لطف مراکز اصلی پخش بادام یک از مزیت های بزرگ این مراکزی حساب می شود که امکان فعالیت این روند تجاری را به صورت پیوسته و نوین دارند .

پخش بادام یک رویداد تخصصی و مهم بوده و زنجیره ارتباط بین تولید ، فروش و عرضه ان به بازار داخلی را فراهم می اورد .

از انجایی که حاشیه فروش بادام مامایی در بازارهای خارجی نسبت به بازار های داخلی زیاد تر است .پخش بادام مامایی به طور معمول برای عمده فروشانی صورت می گیرد که قصد صادرات بادام مامایی به هند و کشورهای مختلف را دارند .

بعضی از مراکز پخش بادام به صورت نوین فعالت می کنند . منظور از پخش نوین بادام یعنی همان پخش مستقیم بادام به بازار هدف می باشد.

به بیان ساده تر در این فرایند پخش کننده ابتدا محصول را تولید و سپس به دست مشتری در بازار هدف می رساند .

معمولا متقاضیان عمده این محصول در کشورهای گوناگون نظیر هند و کشور های عربی به دنبال چنین مراکزی هستند. که با انجام کلیه فرایندهای تجاری این محصول امکان تجارت مستقیم و بدون واسطه را داشته باشند و بتوانند محصول با کیفیتی را در اختیار داشته باشند .

یکی از مزایای مهم پخش مستقیم بادام ،جلوگیری از امکان تقلب و ضربه زدن به اصالت محصول و حفظ اعتماد تاجران است . از انجایی که در تجارت بادام و مشتقات ان امکان قلب وجود دارد .و می توان محصولات مشابه ای دیگر نیز در لپه یا پودر بادام و خود مغز بادام جاگزین کرد که این فرایند منجر به ضربه زدن به اصالت محصول می گردد . مراکز تولید بادام ،با تولید بادام مامایی با کیفیت و پخش ان از این فرایند جلوگیری کرده و امکان تجارت سالم را برای متقاضیان فراهم می اورند .

شرکت زرین مغز با تولید بادام مامایی با کیفیت و پخش ان ،توانسته امکان فروش مستقیم بادام را فراهم اورد .

مرکز تخصصی فروش بادام مامایی

در ایران مراکز وجود دارند که در حیطه فروش عمده خشکبار فعالیت می کنند بعضی از این مراکز به عنوان مرکز تخصصی فروش بادام مامایی شناخته می شوند .
این مراکز با شناخت درست بازارهای هدف وارتباط مستقیم با مراکز تولید بادام ،امکان فروش مستقیم بادام مامایی را برای متقاضیان فراهم می اورند .

بعضی از این مراکز تخصصی در کنار فروش در تولید و پخش بادام مامایی فعالیت دارند . و خود به عنوان تولیید کننده و پخش کننده این محصول شناخته می شوند وضمن تولید با کیفیت در تمام مولفه های تجاری دیگر بادام مامایی فعالیت دارند .

برای اینکه یک مرکز فعال در حیطه فروش بادام به عنوان یک مرکز تخصصی در فروش بادام شناخته شود .باید یکی از دو مولفه های اشاره شده را داشته باشد. یعنی امکان فروش مستقیم محصول در سطوح عمده و درک درست از بازارهای هدف یا در تولید و پخش عمده بادام نیز فعالیت نماید .

تجارت بادام مامایی را می توان یکی از فعالیت سوده در حیطه تجارت خشکبار معرفی نمود . همانطور که مزیت های تجاری این محصول در تیترهای قبلی این محتوا اشاره شد . این محصول در بازارهای داخلی و خارجی متقاضیان زیادی دارد . اگر چه میزان تقاضا در بازار های داخلی بسیار کمتر از بازارهای صادراتی بادام مامایی می باشد .

مهمترین عاملی که مراکز تخصصی فروش در اختیار متقاضیان قرار می دهد .ارائه دادن یک محصول خالص و با کیفیت است . امکان وجود ناخالصی در مغز بادام مامایی وجود دارد . دانستن نکاتی درباره ویژگی های ظاهری این محصول متقاضیان را در تجارتی هدفمند تر و مطئن تر سوق می دهد .

مغز بادام مامایی رنگ قهوه ای کمی روشن دارد و بر روی ان چروک های زیادی دارد .شکل مغز به صورت خمیده بوده و دارای پوسته چوبی سخت می باشد که خود پوسته خمیده بوده و تاج دار می باشد و رنگ روشنی دارد . که چنین ویژگی هایی به عنوان بادام مامایی با کیفیت شناخته می شود .

 

بادام مامایی چگونه به هند و امارات صادر می شود؟

شناخت از چگونگی و شیوه صادرات بادام مامایی به هند و دانستن این مساله که بادام مامایی چگونه صادر می شود تاجران و گروهای تجاری مختلف را در امر تجارت بهتر و مطئن تر سوق میدهند.

بادام مامایی بسته به بازار هدف صادر می شود .انتخاب نوع بسته بندی بادام مامایی و نزدیکترین مسیرهای مواصلاتی برای صادرات این محصول و کاهش هزینه های گمرکی تاثیر بسزایی در حجم صادرات بادام مامایی دارد .

بادام مامایی به کشورهای گوناگونی نظیر امارات ،هند و ترکیه ارسال می شود .هند را می توان قدیمی ترین مشتری خارجی بادام مامایی در نظر گرفت . عمده صادرات بادام مامایی به هند برای مصارف خوراکی می باشد .

در بهبود و ارتقای تجارت بادام مامایی در سطح جهانی بررسی و بهبود بخشیدن مولفه های گفته شده تاثیر بسزایی در تجارت بادام مامایی می گذارد .
اولین مولفه انتخاب ایمن ترین و نزدیک ترین مسیر مواصلاتی می باشد .زیرا موجب تسریع در تجارت بادام مامایی و کیفیت روند تجاری ان می گردد . عامل دوم انتخاب نوع بسته بندی شکیل و ایمن و همچنین انتخاب یک محجصول با کیفیت و شکیل می باشد .

در صادرات بادام مامایی به هند همه گرید ان صادر می شود و نمی توان یک گرید خاص مثلا 5 ا را فقط صادر نمود . زیرا در یک درخت بادام همه گرید های بزرگ و کوچک برداشت می گردد .
مولفه سوم کاهش هزینه های وارده بر میزان صادرات می باشد نظیر تعرفه های گمرکی و هزینه های متفرقه انتخاب چنین عواملی تاثیر بسزایی میزان ارتقای صادرات بادام مامایی دارد .

 

رقابت تجار عرب با تجار هندی در واردات بادام مامایی

کشورهای عربی چند سالی است از متقاضیان عمده بادام ایرانی برشمرده می شوند .از این حیث رقابت تجارعرب با تجار هندی در تقاضای بادام مامایی در چند سال اخیر افزایش قابل توجهی داشته است

کشورهای عربی گزینه خوبی در صادرات بادام مامایی به حساب می ایند . کشورهای اعرابی اقلیم نامناسب دارند و عدم نداشتن شرایط مناسب در کشاورزی سبب شده تا صادرات بادام مامایی به این کشورها جز برنامه مراکز صادرات در حیطه خکشبار و بادام ایرانی باشد .

کشورهای عربی از انجایی که اقتصاد قوی دارند . از بادام مامایی در تولید انواع مواد خوراکی و مصارف خام و همچنین تولید انواع مواد دارویی استفاده می شود . حجم صادرات بادام مامایی به شهر های دوبی ،ابوظبی و کشور عراق افزایش قابل توجه ای در چند سال اخیر داشته است .
از فعالیت ها و عملکرد های مهم شرکت زرین مغز در چند سال اخیر صادرات بادام مامایی با کیفیت به کشورهای عربی در کنار هند بوده که سبب رشد صادرات این محصول و میزان ارزی اوری ان برای کشور گردیده است .

صادرات بادام مامایی و فرازو نشیب های ان

صادرات هر محصول همیشه دارای مشکلات مربوط به خود می باشد . صادرات بادام مامایی و فراز نشیب های ان از این قاعده مستثنی نیست .
بادام مامایی از دوره اویل صادرات و معرفی و عرضه ان با مشکلاتی همراه بود . در ابتدا این محصول به دلیل شرایط تحریم از افغانستان و پاکستان وارد هند می شد که باعث شده بود تاجران زیادی فکر کنند منشا تولید وکشت این محصول مربوط به این دو کشور می باشد .که همین موضوع ضربه سنگینی به اصالت بادام مامایی میزد .اما رفته رفته با اقدامات دولت در بهبود تجارت بادام مامایی و اهمیت صادرات ان اقدمات مختلفی در بهبود این روند حاصل شد و مراکز مختلف در حیطه تولید تا صادرات بادام مامایی در کشور با معرفی این محصول به تاجران هندی توانستند اصالت بادام مامایی را که متعلق به ایران بود را برگردانند اما این موضوع یکی از چالش های صادرات بادام مامایی بشمار میرفت .

از چالش های دیگر در صادرات بادام مامایی قاچاق چمدانی بادام و صادرات های غیر قانونی این محصول بشمار می رفت. نبود مراکز فعال در حیطه صادرات و فروش و نبود ارتباط مستقیم با باغداران و نبود نظارت صحیح به دلیل نشناخته بودن این محصول سبب شد تا حجم عظیمی از صادرات به صورت قاچاق باشد .

اما رفته رفته با اگاهی نسبت مزیت های تجاری بادام مامایی و اهمیت صادرات ان ،مراکز مختلفی در صادرات بادام فعال گردید ودر کنار تولید تنوانستند در صادرات این محصول فعالیت قابل توجهی را ارائه دهند

.اولین مرکز هدف در صادرات بادام مامایی کشور هند بود که هنوز هم جز بازار های مهم صادرات بادام مامایی بشمار می رود .صادرات بادام به هند از اهداف و فعالیت های اصلی مراکز فعال و تاجرانی است که در حیطه فروش و صادرات بادام مامایی فعالیت دارند. این محصول در هند جایگاه بالایی دارد همین موضوع سبب گردید تا قاچاق این محصول و صادرات های غیر قانونی به دلیل حاشیه سود بالا صورت گیرد . اما امروزه با تدابیر دولت و ایجاد طرح های حمایتی از تولید کنندگان و تجهیز ادارات گمرکی سبب شده تا قاچاق این محصول کاهش قابل توجهی داشته باشد .

عوامل تاثیر گذار بر قیمت بادام مامایی

اطلاع از قیمت بادام مامایی از اصل ترین اهداف تاجران و متقاضیان مختلف این محصول می باشد . عوامل تاثیر گذار بر قیمت بادام مامایی وجود دارد . این عوامل شامل نوسانات قیمت ارز ،هزینه های متفرقه در تولید تا فروش بادام ،کیفیت بادام مامایی ،حجم تولید سالیانه از عوامل تاثیر گذار بر قیمت روز بادام مامایی می باشد .

نوسانات قیمت ارز تاثیر زیاد در قیمت روز بادام مامایی دارد . زیرا مواد اولیه در تولید و کشت بادام با قیمت ارز تغییر می کند .عامل دیگر در قیمت این محصول هزینه های جانبی است که در بهای تمام شده بادام مامایی تاثیر زیادی دارد . مهمترین عامل در قیمت بادام مامایی حجم تولید سالیانه ان می باشد .اگر تولید سالیانه بادام مامایی کم باشد و قیمت ان به دلیل حجم تقاضای بالا به شدت زیادی افزایش پیدا می کند . و همین امر در قیمت بادام تاثیر گذار است از عوامل مهم در کاهش تولید بادام مامایی حجم بارش سالیانه و اسیب نهال های بادام می باشد . که با بهره گیری از کشاورزی نوین می توان حجم تولید سالیانه را افزایش داد .

عامل تاثیر گذار دیگر در قیمت محصول کیفیت بادام مامایی می باشد . بادام مامایی با کیفیت دارای پوسته روشن مغز درشت می باشد .و بوی تازگی میدهد . و مغز ان سفت و رنگی قهو ه ای روشن مایل به نارنجی دارد . اطلاع از قیمت بادام مامایی تاجران و متقاضیان را به تجارت هدفمند تر سوق و روشن تر سوق می دهد .

برای اطلاع از قیمت روز بادام مامایی با کیفیت با شرکت زرین در تماس باشید تا ضمن اطلاع از قیمت بادام درختی و مامایی تجارت با کیفیت تری داشته باشید .

قیمت بادام مامایی در بازار ایران و هند

قیمت بادام مامایی در بازار ایران و هند نسبت به بادام های دیگر بالاتر است. اما قیمت مغز بادام مامایی در شرکت زرین مغز  منصفانه و عادلانه است.

مغز بادام مامایی بسیار باکیفیت و مغذی می باشد و به جرات میتوان گفت تمام ویژگی و خواص انواع دیگر بادام ،در بادام مامایی یکجا وجود داردو این دلیل عمده بالا بودن قیمت بادام مامایی نسبت به سایر بادام هاست.

در واقع کیفیت بسیار بالای بادام مامایی است که این رقم بادام را خاص کرده است و قیمت بالاتری گرفته است.

بادام مامایی در دسته بادام درختی قرار می گیرد ولی قیمت این نوع بادام از سایر بادام ها گرانتر می باشد و دلیل عمده آن ویژگی های منحصر به فردی است که بادام مامایی دارد که از آن جمله می توان به احتمال دوقلو بودن زیاد،میزان تلخی صفر،مغز چرب و به رنگ روشن،کشیده و درشت و غیره اشاره کرد. در یک کلام تمام ویژگی های یک بادام درجه یک در بادام مامایی وجود دارد.

شرکت زرین مغز به طور مستقیم و روزانه با تولید کننده گان اصلی به ویژه کشاورزان منطقه سامان در چهارمحال و بختیاری یکی از بهترین مناطق تولید بادام شیرین درختی مرغوب و انواع آن، ارتباطی تنگاتنگ دارد.

 این شرکت در مناطق تولید بادام به ویژه نوع مرغوب و با کیفیت فعالیت گسترده دارد و دوشادوش تولید کنندگان عمده دیگر در امر تولید فعال است.

اگر قصد خرید بادام را دارید و یا به دنبال قیمت بادام هستید و یا در امر تجارت بادام کار می کنید و به دنبال شرکتی مطمئن برای تامین بار در تناژ بالا می گردید، شرکت زرین مغز گزینه خوبی برای شما خریداران عزیز می باشد.

بادام مامایی از ارقام لوکس و تجاری می باشد که با قیمتی بالاتر نسبت به سایر بادام ها خرید و فروش می شود.

تولید بادام مامایی چهارمحال بختیاری 09120774128

تولید و پخش بادام مامایی چهارمحال بختیاری

تولید و پخش  بادام مامایی چهارمحال بختیاری مقوله مهمی در فروش و صادرات بادام به شمار می آید.

استان چهارمحال بختیاری در ایران از نظر کشاورزی جایگاه ویژه ای دارد.38 هزار هکتار از مساحت این استان به کشت محصولات باغی به ویژه بادام درختی  تعلق گرفته است.استان چهارمحال بختیاری به لطف زاینده رود چیزی در حدود 12 درصد بادام ایرانی را تولید می کند.

تولید بادام مامایی در چهارمحال بختیاری در چند سال اخیر کاهش چشمگیری داشته است که این مسئله در قیمت و صادرات بادام مامایی تاثیر زیادی داشته است.

تولید بادام مامایی چهارمحال بختیاری 09120774128

فراز و نشیب های تولید بادام مامایی

طبق آمار سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال بختیاری تولید بادام مامایی در سال جدید کاهش یافته است که این کاهش تولید چیزی در حدود 40 درصد می باشد.به طوری که تولید بادام مامایی در این استان از 24 هزار تن به 18 هزار تن کاهش یافته است.

یکی از مهمترین علت این کاهش تولید سرمای اوایل فصل بهار است.زمانی که در هنگام  گلدهی درخت بادام دما به زیر صفر برسد به شکوفه ها آسیب می رسد و باردهی درخت بادام کاهش می یابد.برای رفع این مشکل می توان از روش های نوین کشت در تولید بادام مامایی استفاده کرد.

البته  5 هزار هکتار از بادامستان های استان چهارمحال بختیاری به روش های نوین کشت شده است و با تدابیری که شده و ارقام دیر گل که شناسایی شده است در سالهای آینده به امید خدا این رقم افزایش خواهد یافت.

خرید و فروش بادام مامایی سامان

اکثر مراکز فروش بادام و خشکبار به منظور خرید و فروش بادام مامایی سامان به استان چهارمحال بختیاری سفر می کنند. بیشترین تولید بادام و بادام مامایی این استان مربوط به شهر سامان می باشد.

البته بیشتر خرید و فروش بادام مامایی سامان در شهرکرد که مرکز استان چهارمحال بختیاری است  صورت می گیرد که بیشتر در فصل تابستان که زمان برداشت بادام است بازار داغی دارد و با قیمت مناسب تری عرضه می گردد.

 

شرکت زرین بادام قیمت بادام مامایی ۰۹۱۲۰۷۷۴۱۲۸

فروش اینترنتی بادام مامایی

فروش اینترنتی بادام مامایی یکی از زیر مجموعه های فروش بادام در شرکت زرین مغز می باشد.

به طور کلی با پیشرفتی که در ارتباطات اینترنتی  و آنلاین صورت گرفته فروش اینترنتی(غیر حضوری) نسبت به فروش سنتی ( حضوری) سالانه حدود 20 درصد افزایش یافته است.

شرکت زرین مغز یک بازار آنلاین معتبر برای فروش بادام مامایی با پوست و فروش مغز بادام مامایی و همچنین مشتقات آن مانند فروش خلال بادام مامایی و فروش پودر بادام مامایی و فروش مغز بادام مامایی لپه شده می باشد.

بیشترین فروش بادام مامایی به صورت مغز شده می باشد که در انس و گریدهای مختلف و با کیفیت عالی و در بسته بندی های کاملا بهداشتی و مناسب برای خریداران عزیز ارسال می شود.

قیمت بادام مامایی شرکت زرین 09120774128

مرکز تخصصی فروش مغز و لپه بادام مامایی

فروش و قیمت مغز بادام مامایی شکسته و خرد شده به کارگاه ها و کارخانه های تولید لوازم آرایشی بهداشتی و کیک و شیرینی پزی انجام می پذیرد.

فروش بادام مامایی بیشتر به صورت مغز شده است . بنابراین لازم است مغزها از پوست چوبی خود جدا شوند.احتمال خرد شدن مغز بادام در زمان پوسته گیری وجود دارد که بعد مغز های شکسته شده جدا میشوند.
فروش عمده مغز بادام مامایی شکسته شده  به دو شکل درشت (میزان شکستگی کم)و ریز(میزان شکستگی زیاد )می باشد.قیمت مغز بادام مامایی شکسته درشت معمولا بیشتر از ریز می باشد.

افرادی که در زمینه تولید معجون های انرژی زا،غذا و شیرینی فعالیت دارند با خرید عمده مغز بادام خرد شده با قیمتی بسیار پایین تر،سود بیشتری در کسب و کار خود بدست آورند.

انواع بادام سنگی و شاهرودی و به ویژه مامایی بعد از خشک شدن با پوست راهی دستگاه های بادام شکن ما می شود. در چرخه تولید مغز بادام و صادرات مغز بادام، شکسته شدن و لپه شدن مغز بادام هنگام مغز گیری در دستگاه وجود دارد.

این اضافات در مرحله پاک سازی مغز یا به صورت مکانیزه و یا به صورت سنتی جدا می گردند و راهی ترازوی خرید و فروش بادام لپه شده مشتری های داخلی و خارجی برای مصارف خوراکی و تولید کیک و شیرینی نیرو زا و ارگانیک و روغن گیری استفاده می گردند.

 • اگر کارگاه پخت گز دارید و یا کارخانه دار تولید کیک مغز دار برای شیرین کردن کام مردم هستید، شرکت زرین مغز آماده فروش مغز بادام شکسته و خرد شده برای مصارف شما می باشد.

بادام مامایی ایرانی 09120774128

کشورهای وارد کننده بادام مامایی ایرانی

کشورهای وارد کننده بادام مامایی ایرانی متعدد می باشد که کشور هند مهمترین مقصد صادرات بادام مامایی می باشد و بیش از 60 درصد بادام مامایی ایرانی به این کشور صادر می گردد.

اخیرا گزارش صادرات بادام مامایی از گمرک  شمال کشور هم داده شده است که نشان دهنده افزایش صادرات بادام مامایی به کشور روسیه می باشد.
کشور آلمان هم  به تازگی در لیست مقاصد صادراتی بادام مامایی قرار گرفته است.
ترکیه و کشورهای عربی مانند قطر،امارات،کویت هم از جمله کشورهایی هستند که به واردات بادام مامایی ایرانی  اقدام می کنند.

بادام مامایی ایرانی 09120774128

صادارات بادام مامایی به ترکیه و کشورهای عربی

صادارات بادام مامایی به ترکیه و کشورهای عربی با مناسب ترین قیمت از فعالیت های اصلی مراکز فعال در حیطه خشکبار در کشور می باشد

صادارات بادام مامایی به ترکیه و سایر کشور ها نظیر کشور های عربی  با افزایش قابل توجهی در چند سال اخیر روبه رو بوده است .

بادام های مامایی صادر شده به کشور ترکیه در مصارف گوناگون تجاری نظیر صنایع غذایی در تولید انواع مختلف مواد غذایی استفاده می شود .

دانستن بازارهای هدف در صادارات محصولات نتیجه مطلوب تری را ایجاد می کند . صادارات بادام مامایی در کشورهای عربی نه تنها برای مصارف و تولید گوناگون مواد غذایی کاربرد دارد بلکه برای تولید مواد دارویی نیز در این کشور ها از ان بهره گرفته می شود

شرکت زرین مغز با تولید انواع بادام و صادارات بادام مامایی نقش قابل توجهی در چند سال اخیر در صادارات بادام مامایی به کشورهای مختلف داشته است .

قیمت بادام مامایی شرکت زرین 09120774128

قاچاق چمدانی بادام مامایی

قاچاق چمدانی بادام مامایی از جمله عوامل ضربه زننده به جایگاه و اصالت بادام ایرانی در صادارات این محصول می باشد

صادرات بادام مامایی قانونا از طریق گمرک صورت می گیرد و صادرات بادام مامایی تولید شده در استان چهارمحال بختیاری از گمرک شهید رجایی  شهرکرد انجام می گیرد.

در سالهای اخیر به دلایل مختلفی بادام مامایی به صورت قاچاق از کشور خارج می گردد و میزان صادرات بادام مامایی قانونی کاهش یافته است.
از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. افزایش تعرفه گمرکی
 2. تفاوت تعرفه گمرکی بادام مامایی نسبت به ارقام دیگر بادام
 3. افزایش قیمت بادام مامایی
 4. کمبود تسهیلات برای صادرات

برای رفع این مشکل که لطمه سنگینی به میزان صادرات و ارزآوری می زند می بایست نظارت بیشتری بر گمرک و خروج محصولات شود. همچنین تعرفه گمرکی بادام مامایی کاهش یابد و با سایر بادام ها یکسان شود و تسهیلات مناسبی برای صادرات در نظر گرفته شود تا قاچاق بادام مامایی که باعث  ضررهای زیادی به کشاورزان و اقتصاد وارد شده است کاهش یابد.

قیمت بادام مامایی شرکت زرین 09120774128

قیمت روز بادام مامایی در بازار ایران

قیمت روز بادام مامایی در بازار داخل چندان تعریف ندارد. بادام مامایی با وجودی که یک بادام کامل است به علت قیمت بالایی که دارد مصرف داخلی برای عموم مردم را به صورت چشم گیر ندارد.

بادام مامایی از نظر ظاهری شبیه بادام سنگی می باشد ولی ویژگی های بی نظیر بیشتری دارد. بنابراین در زمان خرید بادام خریدار که شناختی از بادام مامایی ندارد ترجیح می دهد بادام سنگی را که قیمت کمتری دارد انتخاب کند.در واقع قیمت بالا بادام مامایی سبب شده است که خرید بادام مامایی رونقی نداشته باشد.

اغلب مردم ایران حتی هنوز نام بادام مامایی را نشنیدند و هنوز به طور کامل در ایران شناخته شده نیست و شاید علت آن این است که این نوع بادام نوظهور است و حدود 20 سال است کشت آن بصورت گسترده در ایران صورت میگیرد.

نوساناتی که در قیمت هاست مانع اعلام آن در سایت ها می شود ولی شرکت زرین مغز از اعلام قیمت به شما خریدار و صادر کننده بادام مامایی ابایی ندارد، به همین علت می توانید به راحتی و به صورت مستقیم جهت خرید و فروش بادام مامایی با مدیر فروش شرکت زرین مغز تماس بگیرید.

شرکت زرین مغز با ارتباط مستقیم و خوبی که با کشاورزان دارد وهمچنین با خرید عمده بادام مامایی توانسته بادام مامایی را با قیمتی زیر قیمت بازار بفروشد.

این شرکت ضمن ارتباط مستقیم و دو سویه که با تولید کننده بادام مامایی و خریدار ایجاد کرده است توانسته سلیقه مشتری از خریدی مطمئن و مناسب را فراهم نماید و سود واقعی را از دست دلالان کوتاه نموده و به جیب تولید کننده اصلی برساند.

در ایران هنوز آن طور که باید به ارزش بادام مامایی چه از لحاظ درآمد زایی و چه از لحاظ خواص بی نظیرش اهمیت داده نمیشود ولی کشور هند به ارزش این نوع بادام پی برده است واز آن استفاده بهینه میکند.

جهت خرید مستقیم بادام مامایی با ما تماس بگیرید.

قیمت بادام مامایی شرکت زرین 09120774128

قیمت روز بادام مامایی در بازار هند

قیمت روز بادام مامایی در بازار هند بالاتر از بادام های دیگر است. قیمت مغز بادام مامایی در هند بسیار بیشتر از قیمت بادام مامایی در ایران است.

بادام مامایی به علت ارزش غذایی فراوانی که دارد مورد توجه بسیاری از مردم در خارج از کشور به خصوص هند قرار گرفته و سرگل بادامهای دیگر برای انتخاب مشتری واقعی است. به همین علت تجار هندی و غیر هندی به واسطه خرید آن از ایران و فروش در هند و کشورهای حاشیه خلیج فارس سود سرشاری نصیب خود می کنند. عمده بادام مامایی شهرکرد به هند صادر می شود.

همانطور که میدانید قیمت بادام مامایی در دو سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است ولی این افزایش قیمت باعث نشده که صادرات عمده بادام مامایی به هند از رونق بیفتد و این نشان دهنده این است که بادام مامایی مورد علاقه مردم هند است و با قیمت بسیاری بالایی در هند به فروش می رسد.

انواع بادامها از:

 • فیبر
 • آهن
 • پروتئین
 • چربی غیر اشباع
 • املاح معدنی
 • فسفر

و…برخوردارند. همه این ویژگی ها در بادام مامایی که مغزی زرین و چربی بالا و طعمی دلنشین دارد به مراتب بالاتر جمع شده است.

استقبال از خرید بادام ایرانی مامایی در هند به قدری زیاد است که شرکت های پخش چند عدد بادام مامایی را بسته بندی می کنند و در تیراژ بالا می فروشند .

از دلایل استقبال زیاد از بادام مامایی در هند می توان به آداب و رسوم مردم هند اشاره کرد و بادام مامایی در جشن ها و مناسبت های مردم هند جایگاه ویژه ای دارد.

شرکت زرین مغزیکی از شرکت ها موفق در زمینه صادرات بادام مامایی می باشد و با خریداران و تجار هندی در ارتباط است  و در زمینه صادرات مغز بادام مامایی به کشور هند فعال است.

بادام مامایی در کشور هند علاوه بر مصرف توسط عموم مردم بخش عمده ای از آن به فرآورده های مختلف تبدیل میشود و به کشورهای دیگر صادر می گردد که بسیار سودآور است و ارزش بادام مامایی را در هند بالا می برد.

نرخ ارز مهمترین عوامل موثر بر قیمت این محصول  در هند می باشد.نرخ ارز در ایران نوسانات زیادی داشته است و باعث افزایش چشمگیر قیمت بادام مامایی در داخل ایران شده است.

اما نرخ ارز و دلار در کشور هند تغییر نامحسوسی نداشته است بنابراین قیمت روز این محصول در هند تغییر زیادی نداشته است.افزایش قیمت ان در ایران باعث کاهش درآمد و سود حاصل از صادرات بادام مامایی برای تجار شده است.

بادام مامایی ایرانی مورد توجه مردم هند قرار گرفته است و حتی از این نوع بادام در جشن ها و مناسبت های مختلف استفاده ویژه ای می کنند و به نوعی بادام مامایی به فرهنگ و آداب و رسوم  مردم هند گره خورده است.

تجار و خریداران خارجی میتوانند برای کسب سود بیشتر خرید عمده بادام مامایی خود را از شرکت زرین مغز انجام دهند زیرا قیمت ها در این شرکت منصفانه و زیر قیمت بازار می باشد.

از دیگر عواملی که در قیمت این محصول در هند دخیل است تعرفه گمرکی برای صادرات بادام مامایی از ایران به کشور هند می باشد که تعرفه گمرکی صادرات بادام مامایی چند درصد بیشتر از سایر اقلام  بادام می باشد.

جهت صادرات مستقیم بادام مامایی به هند با ما تماس بگیرید.

قیمت مغز مامایی

عوامل موثر بر قیمت مغز بادام مامایی در ایران

ظاهرا قیمت مغز بادام مامایی در سال 1400 افزایش دارد ؛ زیرا هم نرخ ارز و تورم بیشتر شده است و هم هزینه های جانبی مانند هزینه نیرو انسانی،هزینه حمل و نقل،هزینه فرآوری و…زیاد شده است.

عواملی که باعث افزایش قیمت روز بادام مامایی در سال 99 شدند مانند شرایط کرونایی و افزایش نرخ تورم در سال 1400 هم کماکان وجود دارد.در نتیجه انتظار می رود قیمت بادام مامایی در سال 1400 هم افزایش یابد.

اما با افزایش قیمت این محصول ،طرفداران خود را از دست نمی دهد و همچنان بیش از پیش به خرید بادام مامایی  می پردازند.

صادرات بادام مامایی رونق فراوانی دارد و افزایش قیمت بادام مامایی تاثیر چندانی بر صادرات آن ندارد و این موضوع نشان دهنده این است که قیمت بادام مامایی در کشورهای خارج از ایران بیشتر است و تجارت بادام مامایی همچنان برای تجار و بازرگانان سودآور می باشد.

با این حال قیمت بادام مامایی در شرکت زرین مغز با توجه به تدابیری که در زمان خرید دارد کاملا منصفانه و مناسب است.

برای آگاهی از قیمت روز بادام مامایی و مغز آن با مدیر فروش شرکت در ارتباط باشید. جهت دریافت اطلاعات و قیمت بادام مامایی با نمایندگی مجاز شرکت زرین مغز تماس حاصل نمایید.

قیمت بادام مامایی شرکت زرین 09120774128

فرمول محاسبه قیمت بادام مامایی شهرکرد

فرمول محاسبه قیمت بادام مامایی شهرکرد را در این متن برای شما به اختصار بار گذاری کرده ایم.ارزش بالا و قیمت مغز بادام مامایی باعث شده که فرمول محاسبه منحصر به فردی برای این نوع بادام مطرح باشد.

فرمول های مختلفی در این زمینه بیان شده است، اما معمول ترین فرمول به شرح زیر است :

 1. ابتدا نمونه جامعی از کل بار مغز بادام انتخاب می کنیم.
 2. سپس ۱۰۰ گرم از آن مغز را جدا می کنیم .
 3. تعداد مغزهای این ۱۰۰ گرم را می شماریم.
 4. تعداد مغز بادام ها در ۱۰۰گرم هرچقدر باشد بادام مامایی به همان نام نامیده می شود.

مثلا اگر تعداد بادام در ۱۰۰گرم ۱۱۰ عدد باشد به ۱۱۰ دانه نامگذاری می شود.

خلاصه اینکه یکی از فرمول های محاسبه قیمت بادام مامایی به شرح زیر می باشد:

انتخاب 1 کیلو گرم مغز بادام ( نمونه جامع ) / جداسازی 100 گرم ازآن / شمردن تعداد مغزها / تشخیص گرید و انس مغز

هرچه که یک کیلوگرم بادام را که به عنوان نمونه برمی داریم دقیق تر انتخاب کنیم نتیجه دقیق تری بدست می آید.

به طور اختصار ارقام زیر را انس های مختلف بادام مامایی است:

 1. مغز مامایی ۸۰ دانه : 5A
 2. مغز مامایی ۹۰ دانه : 4A
 3. مغز مامایی ۱۰۰ دانه : 3A
 4. مغز مامایی ۱۱۰ دانه : 2A
 5. مغز مامایی ۱۲۰ دانه : A
 6. مغز مامایی ۱۳۰ دانه : ES
 7. مغز مامایی ۱۴۰ دانه : Esb
 8. مغز مامایی ۱۵۰ دانه : mini
هر چه تعداد بادام ها در ۱۰۰ گرم کمتر باشد به این معناست که این بادام درشت تر است و هر چه تعداد بیشتر باشد سایز آن ریزتر خواهد بود.

از جمله الگو های قیمت گذاری بادام مامایی

 1. تک دانه بودن مغز بادام مامایی
 2. درشت و یکدست بودن
 3. رنگ زرین مغز بودن آن است.

بادام مامایی در کشور هند به بادام (مامرا) شهرت دارد و بیشترین صادرات بادام مامایی ایرانی به هند انجام میگیرد.

مطمئنا هر چه سایز بادام درشت تر باشد و جزء گریدهای بالاتر باشد قیمت آن هم بیشتر است و هرچه سایز ریزتر و گرید پایین تری باشد به طبع قیمت کمتری دارد ولی اندازه سایز مغز بادام مامایی تاثیری در خواص آن ندارد و مغز بادام مامایی در همه سایزها،خواص یکسانی دارد.

قیمت بادام مامایی صادراتی09120774128

 

قیمت بادام مامایی سامان

قصد داریم به بررسی قیمت روز بادام مامایی سامان بپردازیم.

تولید عمده بادام مامایی در شهرستان سامان استان چهارمحال بختیاری می باشد.قیمت بادام در شهرستان سامان و شهرکرد ارزانتر است .اما تا بادام مامایی از سامان به دست خریدار برسد دست به دست شده و گرانتر میشود.

شرکت زرین مغز با خرید مستقیم بادام مامایی دست دلالان که بدون زحمت سود می کنند کوتاه می کند و عرضه بادام مامایی با قیمت معقول و مناسب را انجام می دهد.

قیمت مغز بادام مامایی 09120774128

لیست قیمت مغز بادام مامایی در سال 1400

لیست قیمت مغز بادام مامایی در نیمه اول سال 1400 هنوز به صورت مطمئن و یقین به دست نیامده است.عواملی چون بروز سرمای بهاره و کاهش تولید بادام در سال 99 و بروز ویروس کووید ۱۹ باعث شده است تا نظم بازار انواع خشکبار به ویژه بادام را نیز به هم بریزد. بنابر این قیمتها متغییر بوده است.

قیمت بادام در چند سال اخیر سیر صعودی پیدا کرده است که در سال 1400 همچنان این سیر صعودی قیمت ادامه دارد.

در کل برای دریافت قیمت این محصول  می توانید مستقیما از مدیریت فروش شرکت استعلام نمایید و یا در سایت شرکت به دنبال رقم های خرید و فروش بادام باشید.

قیمت بادام مامایی در اوایل سال 1400 درصدی افزایش قیمت نسبت به سال گذشته داشته است  و انتظار می رود این افزایش قیمت تا پایان سال همچنان ادامه داشته باشد.

قیمت روز بادام مامایی صادراتی  بر اساس قیمت دلار و ارز تعیین می شود و قیمت ارز هم نوسانات زیادی داشته است.صادرات بادام مامایی علاوه بر هند به روسیه و شهرهای حاشیه خلیج فارس می باشد.

بادام مامایی صادراتی معمولا از گریدهای بالا که با کیفیت هستند انتخاب و بسته بندی میشود.

فروش فندق تازه 09120774128

فروش فندق تازه اشکورات

فروش فندق تازه اشکورات در فصل تابستان آغاز می شود.

فندق میوه ای کروی شکل است که پوسته ای فیبری دارد که طول آن 15 تا 25 میلیمتر متغیر می باشد و دانه خوراکی آن که به صورت خام یا بوداده مصرف می گردد درون این پوسته فیبری( چوبی) می باشد.

تولید فندق در اشکورات و در روستاهای کاکرود،ارکم،شاهراج و… صورت می گیرد.منطقه اشکورات 60 درصد فندق ایران را تامین می کند.

فروش عمده  فندق تازه اشکورات به صورت خام و بو داده در استان گیلان صورت می گیرد و به شهرهای دیگر عرضه می گردد.

مرکز فروش و صادرات بادام پسته فندق و گردوی ایرانی

شرکت زرین

*جهت خرید ، فروش و صادرات این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید*:
شرکت زرین
مدیرفروش: 09120998358
تلفن شرکت: 02128427476
فکس: 02128427476
آدرس اینستاگرام: @zarinbadam
آدرس سایت: www.zarinmaghz.com
ایمیل: zarincomp@gmail.com

مطلب پیشنهادی

مرکز صادرات پسته به آفریقا شرکت زرین09120774128

فرصت بکر صادرات بادام و پسته به آفریقا | شرکت زرین مرکز صادرات پسته

امکان صادرات بادام به آفریقا فرصت مناسبی برای صادرات بادام از ایران فراهم نموده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

تماس بگیرید
error: Content is protected !!
اینستاگرام واتساپ ایمیل