بازار بادام ایران
خانه / بادام ایران / تولید کننده بادام تازه ایرانی خام

تولید کننده بادام تازه ایرانی خام

در کشور ما افراد زیادی هستند که تولید کننده بادام ، از جمله تولید کننده بادام تازه ایرانی خام هستند.

منظور از تولید کننده بادام کسی نیست که دارای بادام زیادی در کارگاه خود باشد بلکه مقصود کشاورزانی هستند که تولید کننده بادام هستند و به شکل تخصصی در زمینه کاشت ، داشت و برداشت بادام فعالیت عمده دارند.

تولید کننده بادام تازه ایرانی کشاورزان و باغدارانی هستند که در مناطق مختلف ایران به کاشت،داشت و برداشت بادام مشغول هستند.میزان تولید سالانه بادام  درختی و زمینی در ایران بسیار چشمگیر است.

تولید بادام بیشتر در استان چهارمحال بختیاری،استان فارس،خراسان،کرمان،زنجان،مرکزی و گیلان انجام می گیرد.که استان چهارمحال بختیاری بیشترین درصد تولید بادام درختی و گیلان بیشترین درصد تولید بادام زمینی را در ایران به خود اختصاص داده است.

تولید کننده بادام شرکت زرین 09120774128

کالری و ارزش غذایی بادام درختی

آگاهی و اطلاع از میزان کالری و ارزش غذایی بادام درختی به رونق گرفتن بازار خرید و فروش بادام کمک شایانی می کند. به طوری که هرساله با وسعت دانش بشری و اجرای تحقیقات آزمایشگاهی بر روی بادام اثبات می کند بادام به چه میزان از خواص و مزایای درمانی و دارویی برخوردار است.

همین موضوع زمینه بهره گیری از بادام را در صنایع بهداشتی غذایی و آرایشی گسترش می بخشد چرا که تا به امروز از روغن و چربی موجود در بادام درختی در تولید صابون، لوسیون و .. بهره گرفته شده است.

جدول زیر میزان کالری و ارزش غذایی بادام درختی را نمایش می دهد

بادام خام (100 گرم) مقدار
کالری 579
پروتئین 21.2
قند 4.4
کربوهیدرات 21.6
فیبر 12.5
چربی 49.9

در مورد دیگر مواد معدنی و ویتامین های موجود در بادام درختی باید به ویتامین E توجه کرد و همچنین منبع غنی مس، منگنز و فسفر که برای ارگانیزم و سلامتی بدن بسیار مهم می باشد.

نکته مهم در مورد ارزش غذایی بادام درختی در این است که چنانچه عملیات و فرآوری روی بادام خام صورت گیرد، بر میزان و درصد کالری آن نیز تاثیرات متغیری برجای می گذارد.

مثلا مقایسه کالری بادام بوداده یا برشته با بادام خام حکایت از آن دارد بادام بوداده نسبت به بادام خام میزان کالری بیشتری دارد که این مساله برای افرادی که قصد خرید بادام دارند قابل توجه است چرا که اجرای عملیات و یا افزودن مواد طعم دهنده بر قیمت و مدت و شرایط نگهداری بادام درختی نیز اثرگذارخواهد بود.

بادام درختی تازه

آشنایی با ارقام بادام درختی و خواص تجاری آن

بعد از کسب اطلاعات درباره خواص و ارزش غذایی بادام آشنایی با ارقام بادام درختی و خواص تجاری آن ضروری است.

بادام به طور کلی انواع گوناگونی دارد که در این جا به اختصار توضیح داده می شود. بادام پوست کاغذی که به دلیل پوسته نازکش به راحتی قابل مصرف می باشد از گونه های لوکس و تجملی بادام به حساب می آید .

نام دیگر این بادام محب است که به صورت شور و بوداده و یا خام در سبد آجیل قرار می گیرد. بادام محب دارای طعم شیرین و ملایم است و رنگ قهوه ای روشن و پوست نازک می باشد.

بادام مامایی که شهرتش را به واسطه مرغوبیت در مغز بادام و درصد دوقلویی بودن آن می باشد و میزان چربی موجود در مغز بادام مامایی طعم بی نظیری به آن بخشیده است. منشا بادام مامایی در شهرکرد ایران می باشد.

بادام مامایی به دلیل قیمت بالایی که دارد صرفه صاداراتی دارد و عمده ان در کشورهای گوناگون به صورت خام یا تولید مواد خوراکی گوناگون استفاده می شود بیشتر مصرف بادام مامایی در داخل به صورت لپه بادام مامایی در تولید انواع شیرینی یا شکلات استفاده می گردد

بادام ربیع که شباهت زیادی به بادام مامایی دارد ، نسبت به سرما و آفت مقاومت خوبی دارد. بادام ربیع علاوه بر مصرف در سبد آجیل در شیرینی پزی هم استفاده می شود.. این بادام برای کارخانجاتی که در داخل کشور در تولید غذای کودک فعالیت دارند و می خواهند طعم متفاوتی تری از محصولات خود ارائه کنند پیشنهاد می شود. برای تولید مغز های طعم دار نیز گزینه خوبی می باشد

بادام درختی تازه

بادام سنگی که از نامش مشخص است پوست ضخیم و محکمی دارد و همین پوسته سخت خبر از کاشت در مناطق دیمی و کم آبی و میزان مقاومت بالای تولید بادام سنگی در برابر شرایط جوی و بی آبی است. کاربرد آن در صنایع غذایی و دارویی می باشد. از روغن ان در تولید انواع گوناگون مواد دارویی و تولید اقلام آرایشی استفاده زیادی می گردد . همین طور پوسته سخته ان در صنعت نجاری کاربرد های گوناگون دارد.

بادام سفید و بادام تلخ که اولی در تزیین کیک و شیرینی کاربرد دارد و بادام تلخ که غالبا از روغن آن برای رشد مو، مژه و ابرو به کار گرفته می شود به کمک روش هایی خاص طعم آن شیرین شده و به صورت بوداده در اجیل مصرف می شود و در صنایع دارویی استفادهای گوناگونی دارد

تولید کننده بادام تازه ایرانی خام 09120774128

تولید کننده بادام درختی

شرکت زرین مغز ، تولید کننده بادام درختی از جمله بادام مامایی و بادام کاغذی است.

بادام درختی نوعی میوه است که دو نوع پوست دارد یک پوست رویه و سبز است و بعد از چیدن بادام ها جدا میشود تا بادام خراب نشود و پوسته زیرین که چوبی است و در داخل آن مغز وجود دارد که بسیار مغذی می باشد.

از انواع بادام درختی ایرانی میتوان بادام سنگی،بادام مامایی،بادام محب،بادام کاغذی،بادام منقا را نام برد.

حدود 20 درصد از بادام درختی در ایران در استان چهارمحال بختیاری تولید میشود و شهر های بن و سامان در این استان بیشترین برداشت بادام درختی را دارند.

اگر شما به دنبال تولیدکننده بادام هستید ، شرکت زرین مغز به عنوان تولید کننده بادام درختی میتواند خدمات ویژه ای را به صادرکنندگان و فروشندگان عمده بادام درختی ارائه دهد.

شرکت زرین مغز هم چنین با بسیاری از تولیدکنندگان عمده بادام درختی نیز در تعامل و در حال خرید و فروش می باشد .

فروش بادام مامایی با پوست ۰۹۱۲۰۷۷۴۱۲۸

تولید کننده بادام مامایی شهرکرد و سامان

بیشترین فراوانی درخت بادام مامایی در روستاهای حاشیه زاینده شهرکرد و سامان است و بیشترین تولید کننده بادام مامایی نیز در این منطقه هستند.

بادام مامایی نوعی از بادام درختی می باشد و پوست محکمی دارد و ظاهر کشیده ترو رنگ روشن تری دارد.مغز بادام مامایی خوش طعم و کاملا شیرین است که خواص فراوان و بی نظیری دارد ولی در ایران خواهان زیادی ندارد ولی صادرات بادام مامایی بسیار سودآور است.

خرید و فروش بادام مامایی بیشتر در شهر شهرکرد انجام میشود. بیشترین فعالیت شرکت زرین مغز در زمینه خرید،فروش و صادرات بادام مامایی می باشد البته صادرات بادام مامایی بیشتر به صورت مغز است.

شرکت زرین نیز هم تولید کننده بادام مامایی است و هم در تعامل نزدیک با تولید کنندگان عمده بادام مامایی می باشد.

 • کشاورزان مبرز در تولید بادام مامایی اغلب در کدام یک از مناطق کشور هستند؟

در مناطق سردسیر ،  امکان کشت بهتر بادام مامایی وجود دارد.

شاید به جرات بتوان گفت که تولید بادام مامایی به صورت عمده تنها در حاشیه زاینده رود واقع در استان چهارمحال بختیاری و استان اصفهان انجام می شود. عمده بادام مامایی این دو استان نیز به کشورهای خارجی صادر می‌شود.

فروش و صادرات عمده بادام مامایی توسط شرکت زرین مغز که تولید کننده بادام نیز می باشد ، با قیمت عمده صورت می گیرد و همیشه پذیرای صادرکنندگان عمده بادام مامایی به کشورهای مختلف است .

 •  در کدام یک از مناطق ایران بیشترین تولیدکننده بادام کاغذی را دارد؟

تولید کنندگان بادام ، به تولید بادام از جمله بادام کاغذی اهمیت زیادی قائل هستند .مناطقی که بیشترین تولید عمده بادام کاغذی را در ایران دارند ، میتوانند به مناطق زیر اشاره کرد :

 • حاشیه زاینده رود استان چهارمحال و بختیاری
 • استان اصفهان
 • آذرشهر

فروشندگان عمده بادام و صادرکنندگان عمده بادام همیشه به دنبال مراکزی هستند که بادامی با کیفیت مطلوب خریداری نمایند تا مشتریان آن ها نسبت به خرید بادام رضایت داشته باشند .

تولید کننده های بادام ، در سراسر ایران فعالت دارند ، اما تولید بادام با کیفیت نیز تأثیر بسزایی در فروش دارد که شرکت زرین مغز در این موضوع حقوق مصرف کنندگان را به طور کامل رعایت می کند .

تولیدکننده بادام تازه ایرانی خام

تولید بادام سامان، کمک به رشد اشتغال

از آن جایی که تولید مستقیما می تواند به شکوفایی اقتصادی کمک کند، تولید بادام سامان نیز کمک به رشد اشتغال در این شهر را به خوبی عهده دار شده است.به طوری که بسیاری از ساکنان این شهرستان شغل اصلی خود را باغداری می دانند و همین عامل تولید بیشتر و تبدیل سامان به قطب تولید بادام مامایی را فراهم کرده است.

اما نکته مهم در این است که این تعداد باغات زمانی می توانند از تمام ظرفیت های تولیدی خود به خوبی بهره برداری کنند که بخش صنعت و تجهیزات صنعتی نیز به یاری آنان بشتابد .

استفاده از تکنولوژی در باغداری و کشاورزی نقش موثری در افزایش میزان تولید بادام مامایی و تبدیل آن به سایر فراورده های بادام در همان مرحله مبدا دارد. با این کار دست واسطه ها از بازار بادام مامایی کوتاه می شود و کشاورزان که نهایت تلاش خود را در رشد تولید بادام قرار داده اند نتیجه دسترنج خود را می بینند.

تولیدکننده بادام تازه ایرانی خام

سود تولید بادام مامایی در چنگ واسطه گران

بررسی مساله سود تولید بادام مامایی در چنگ واسطه گران از جمله بحث های چالش برانگیز سال های اخیر می باشد. یکی از جنبه های مهم واز اهداف اساسی تولید بادام مامایی انتقال سود حاصل ازدسترنج کشاورز و باغدار به خودشان است

اما در سال های اخیر متاسفانه به دلایل ناکارآمدی های مدیریتی و مسایل حاشیه ای سود تولید در جیب دلالان قرار می گیرد.

قیمت بادام 09120774128

هر ساله در زمان برداشت بادام مامایی نگرانی و آشفتگی کشاورز شهرکردی برای فروش بادام ایرانی که به زحمت و مشقت به بار نشانده دوچندان می شود.چرا که باید بادام مامایی که از نظر مرغوبیت حرف اول را در دنیا می زند به صورت خام و بدون بهره وری از مزایای تبدیلی آن به خارج از ایران صادر کند.

این درحالی است که اگر شرایط مساعد برای تولید و بهره برداری همه جانبه از خام تا فرآوری های متنوع بادام ایرانی فراهم شود، میزان سود تولید بادام مامایی نیز افزایش چشمگیر می یابد.

با حدف واسطه ها و دلالان بادام مامایی ، می توان سود کلان فروش بادام را به صاحب واقعی آن یعنی باغدار تحویل داد.

حضور دلالان در خرید و فروش عمده بادام مامایی موجب می شود کشاورزان به سود کمتر قانع شوند و از طرفی دلالان تنها به بهانه بازگشت سرمایه اولیه باغداران، بادام را به نازلترین قیمت از آنان خریداری می کنند و سپس با سود قابل ملاحظه ای که نصیب خودشان می شود بادام مامایی را به بازارهای بین المللی صادر می شود.

تولیدکننده بادام سنگی 09120774128

مناطق تولید کننده بادام سنگی در ایران

بیشترین تولید بادام سنگی ایران در مناطق زیر است و طبیعتاً بیشترین تولیدکننده بادام سنگی نیز در این مناطق وجود دارد:

 • شیراز منطقه خفر و مشکان
 • چهارمحال و بختیاری منطقه بن
 • استان خراسان رضوی کاشمر
 • استان قزوین
 • استان کرمان

بادام سنگی ، بادامی با پوست سخت است که مصرف کنندگان مخصوص به خود را دارد.از انواع بادامی است که در داخل خریداران زیادی دارد و کاملا بین مردم شناخته شده است.مغز بادام سنگی در دو نوع تلخ و شیرین است که هر کدام خواص مربوط به خود را دارند.

بادام سنگی از نوع تلخ بیشتر مصرف دارویی و در صنایع آرایشی بهداشتی استفاده میشود. دارای ترکیبات مفیدی است و از خواص بادام میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تقویت سلامت مغز
 • بهبود سلامت استخوان
 • تنظیم سطح کلسترول

و…

یکی از تولید کننده های بادام ، شرکت زرین مغز است که در زمینه تولید و فروش عمده انواع بادام فعالیت می کند .

پخش انواع بادام ۰۹۱۲۰۷۷۴۱۲۸

فروش عمده بادام ایرانی

فروش بادام درختی در تمام فصول سال رونق خود را داراست ، هرچند دارای نوسان نیز می باشد .

به طور کلی دو نوع بادام وجود دارد :

 • بادام تلخ
 • بادام شیرین

بادام شیرین طعم لذیذی دارد و به آسانی از بادام تلخ شناسایی می شود .فروش عمده بادام در ایام عید و شب یلدا و مناسبت های شاد دیگر بسیار بیشتر می‌شود.

فروش عمده بادام ایرانی در صنایع غذایی،دارویی،شیرینی پزی،آرایشی بهداشتی  و… می باشد.البته برای مصارف خانگی به عنوان تنقلات و آجیل هم استفاده میشود.

کشورمان در بحث صادرات بادام و پسته هم جایگاه خوبی دارد و بخش عمده ای از بادام تولیدشده در ایران ، به خریداران خارجی فروخته میشود. فروش و صادرات عمده بادام ، توسط شرکت زرین مغز به صادرکنندگان و فروشندگان عمده بادام با قیمتی عمده ارائه می شود .

شرکت زرین مغز تولید کننده بادام درختی است و آن را بدون واسطه و به صورت مستقیم به صادرکنندگان و فروشندگان عمده بادام درختی می فروشد .

اگر می خواهید به تازه ترین بادام های درختی دسترسی پیدا کنید ، باید آن را از تولید کننده اصلی دریافت کنید.

اگر مایل هستید به تازه ترین بادام های درختی ایران دسترسی پیدا کنید ، می‌توانید با سفارش عمده بادام به شرکت زرین مغز ،  در اسرع وقت دریافت نمایید .

صادرات بادام 09120774128

میزان صادرات بادام ایرانی

بعد از اینکه بازار تولید و تامین بادام ایرانی در داخل کشور به تکامل رسید، می توان به افزایش میزان صادرات بادام ایرانی اهتمام ورزید.

در بین صادرکنندگان برتر بادام در جهان به آمریکا، اسپانیا و استرالیا می رسیم که اخرین بررسی ها نشانی می دهد که رشد صادرات بادام با کاهش تقریبی 2 درصدی همراه بوده است.

بنابراین شرکت ها و تولیدکنندگان بادام در تلاش هستند راه های پیشرفته و به روز فروش از طریق مارکتینگ را به بازارخرید و فروش بادام خود اضافه کنند.

میزان صادرات بادام ایرانی در تجارت بین الملل بیش از 6.4 میلیارد دلار محاسبه شده است. از بین انواع بادام صادرشده می توان به صادرات بادام بدون پوست اشاره کرد.

صادرات بادام مامایی شرکت زرین 09120774128

عوامل موثر بر قیمت بادام ایرانی

عوامل موثر بر قیمت بادام ایرانی زیاد است.از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. میزان برداشت بادام
 2. نرخ ارز و تورم در کشور
 3. نوع و کیفیت بادام
 4. عرضه و تقاضای بادام
 5. هزینه جانبی تولید و فرآوری بادام

خریداران گرامی می توانند برای آگاهی از لیست قیمت انواع بادام ایرانی با شرکت زرین تماس بگیرند.

ولی شرکت زرین بادام این اطمینان را به مشتریان خود می دهد که چون خرید عمده  بادام خود را بدون واسطه انجام می دهد محصولاتش را علاوه بر اینکه کیفیت بالایی دارند با قیمت واقعی و زیر قیمت بازار به فروش می رساند.

تولیدکننده بادام زمینی09120774128

تولید کننده بادام زمینی

قابل ذکر است شرکت زرین مغز تولید کننده بادام زمینی برشته، بدون پوست و سایر اقلام فراوری شده آن هست.

بادام زمینی هم نوعی میوه و به شکل بوته است که بعد از گل دهی به سمت خاک خم میشود و بادام زمینی  داخل غلاف چوبی و درون خاک رشد میکند.

درصد بالایی از تولید بادام زمینی مربوط به آستانه اشرفیه در استان گیلان است و بعد از آن دشت مغان در استان اردبیل میباشد.البته کشت بادام زمینی در شهرهای جنوبی ایران هم انجام میشود ولی با درصد خیلی پایین تر می باشد.

ما همانند بادام درختی با سایر تولید کنندگان بادام زمینی در ارتباطیم و می توانیم بادام درختی عمده و بادام زمینی عمده را برای شما خریداران و صادر کنندگان بادام فراهم نماییم.

پسته کله قوچی

قطب تولید پسته کله قوچی

در بین انواع پسته صادراتی ایران ، پسته کله قوچی که دارای ظاهری گرد و درشت می باشد غالبا در منطقه رفسنجان استان کرمان تولید و برداشت می شود.

پسته کله قوچی که از کالاهای لوکس صادراتی شمرده می شود به دلیل کیفیت و مزایای تغذیه ای خاص ش در اکثر بازارهای داخل و خارج به صورت عمده خرید و فروش می شود.

Jumbo

نام لاتین پسته کله قوچی است که دربازارهای جهانی به این نام مرسوم است.

شرکت زرین مغز در تلاش است ضمن انجام مبادلات بی واسطه با قطب تولید پسته کله قوچی بستر مناسبی برای خرید فروش و صادرات پسته نیز فراهم سازد.

مرکز خرید ، فروش و صادرات پسته ، بادام ، فندق و گردو

شرکت زرین مغز

*جهت خرید ، فروش و صادرات این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید*:
شرکت زرین
مدیرفروش: 09120998358
تلفن شرکت: 02128427476
فکس: 02128427476
آدرس اینستاگرام: @zarinbadam
آدرس سایت: www.zarinmaghz.com
ایمیل: zarincomp@gmail.com

مطلب پیشنهادی

مرکز صادرات پسته به آفریقا شرکت زرین09120774128

فرصت بکر صادرات بادام و پسته به آفریقا | شرکت زرین مرکز صادرات پسته

امکان صادرات بادام به آفریقا فرصت مناسبی برای صادرات بادام از ایران فراهم نموده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

تماس بگیرید
error: Content is protected !!
اینستاگرام واتساپ ایمیل